Jak ustalić numer polisy OC sprawcy wypadku drogowego?

W przypadku, gdy jesteśmy poszkodowanymi w wypadku drogowym możemy dochodzić odszkodowania za zniszczony samochód oraz zadośćuczynienia za doznane obrażenia ciała od firmy ubezpieczeniowej, w której wykupił polisę OC sprawca tego wypadku. W większości przypadków ustalenie ubezpieczyciela oraz numeru polisy nie sprawia większych problemów, gdyż informacje takie przekazuje sam sprawca.

Zdarza się jednak, że sprawca odmawia okazania dokumentu potwierdzającego zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia OC. W takim wypadku, aby ustalić czy wykupił on w ogóle tego typu ubezpieczenie, oraz jaki jest numer jego polisy powinniśmy skorzystać z serwisu internetowego Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Stosowna wyszukiwarka znajduje się pod adresem: https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1

Jest to bardzo przydatne i proste w obsłudze narzędzie. Aby uzyskać informacje o polisie sprawcy wypadku drogowego wystarczy wpisać numer rejestracyjny lub numer VIN samochodu osoby, która spowodowała wypadek drogowy, a także datę zdarzenia oraz kraj, w którym pojazd został zarejestrowany. W przypadku, gdy nie posiadamy tych informacji powinniśmy zwrócić się do Policji o wgląd w notatkę policyjną sporządzoną po zdarzeniu. W tym dokumencie Policja zawsze zamieszcza opis pojazdów uczestniczących w wypadku.

Autor:  Adwokat Mariusz Stelmaszczyk

kontakt: tel: 697 053 659

e-mail: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Definicje, Postępowanie przed zakładem ubezpieczeń, Ustalenie podmiotu odpowiedzialnego za szkodę, Wszystkie artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Jak ustalić numer polisy OC sprawcy wypadku drogowego?

 1. admin pisze:

  Drodzy Czytelnicy
  Zachęcam Was do komentowania tego artykułu oraz zadawania pytań, jakie Wam się nasuną po jego przeczytaniu.Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć.
  Jednocześnie zapewniam, że szanuję Wasza prywatność. Adres e-mail z jakiego wyślecie pytanie lub komentarz do artykułu nie zostanie wyświetlony.
  Pozdrawiam
  Adwokat Mariusz Stelmaszczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *