Na jaki adres należy wysłać zgłoszenie szkody do PZU S.A.?

W celu uzyskania odszkodowania od zakładu ubezpieczeń należy przede wszystkim jak najszybciej zgłosić zaistniałą szkodę. Od tego czasu zakład ubezpieczeń powinien w ciągu 30 dni podjąć decyzję odnośnie wypłaty oraz wysokości odszkodowania i zadośćuczynienia za poniesioną szkodę i wypłacić należną kwotę.

Na stronie internetowej największego z działających w Polsce zakładów ubezpieczeń tj. PZU S.A. możemy znaleźć całą osobną zakładkę pt. Kontakt. Znajduje się tam mnóstwo bardzo przydatnych informacji poza najważniejszą, tj. adresem na który można wysłać zgłoszenie szkody, tak by trafiło ono od razu do osób zajmujących się likwidacją szkód i zostało rozpatrzone w jak najkrótszym czasie.

Na stronie zajdziemy oczywiście formularze kontaktowe oraz nr telefonu na infolinię, znajdziemy również adres poszczególnych placówek. Jeżeli jednak nie chcemy korzystać z przygotowanych przez PZU wzorów i procedur, tylko wysłać przygotowany przez siebie wniosek wraz z niezbędną dokumentacją to możemy znaleźć jedynie adresy poszczególnych placówek, lub ogólny adres spółki. Wysłanie tam dokumentów, będzie się niestety wiązało z koniecznością ich przekazania do właściwego działu, jednostki, zespołu itp. co znacznie przedłuży czas likwidacji szkody.

Problemem tym zainteresował się Prezes Zarządu Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych. Dzięki jego działaniom PZU S.A. wskazało, – jednak bez publikacji na własnej stornie internetowej – bezpośredni adres, na który należy przesyłać wnioski i dokumenty związane z likwidacją szkód.

Adres ten to:

Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.

Zespół Obsługi Dokumentacji

Postępu 18a

02-676 Warszawa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Definicje, Postępowanie przed zakładem ubezpieczeń, Ustalenie podmiotu odpowiedzialnego za szkodę, Wszystkie artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Na jaki adres należy wysłać zgłoszenie szkody do PZU S.A.?

  1. Drodzy Czytelnicy
    Zachęcam Was do komentowania tego artykułu oraz zadawania pytań, jakie Wam się nasuną po jego przeczytaniu. Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć.
    Jednocześnie zapewniam, że szanuję Waszą prywatność. Adres e-mail z jakiego wyślecie pytanie lub komentarz do artykułu nie zostanie wyświetlony.

    Pozdrawiam
    Adwokat Mariusz Stelmaszczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *